OHLÉDNUTÍ "ZA POSLEDNÍM PUCHÝŘEM 2018"

Středa, 21. listopad, 2018

Ohlédnutí „Za posledním puchýřem 2018“

Po 13 letech zavítala celostátní turistická akce „Za posledním puchýřem“ do Libereckého kraje. Vždy signalizuje konec turistické sezóny a je předzvěstí přicházejícího zimního období. Ve dnech 15. - 18. listopadu 2018 se v Semilech uskutečnil již její 47. ročník. Celou akci organizoval Klub českých turistů odbor Semily ve spolupráci s odbory KČT Benešov u Semil, Jilemnice, Vysoké nad Jizerou a Libereckou oblastí KČT.
Účastníky vítalo celé čtyři dny krásné a slunečné, ale zejména po ránu mrazivé počasí. Srážek jsme však byli ušetřeni a tak putování za poznáním a krásami přírody Semilska, Pojizeří a Českého ráje mohlo proběhnout takřka za ideálních podmínek.
Od čtvrtečních dopoledních hodin se Semily postupně plnily turisty ze všech krajů naší vlasti a při prezenci jsme mohli přivítat i zahraniční přátele, kteří k nám zavítali. Hlavní zahájení akce proběhlo ve čtvrtek 15. 11. 2018 v 17 hodin v zaplněném sále Kina Jitřenka v  Semilech. Centrem prezentace účastníků bylo po celou dobu akce Kulturní centrum Golf v Semilech. Zde byl zároveň  start a cíl všech připravených pěších turistických tras (pátek 15 a 30 km, sobota 7 tras 5 - 50 km, neděle 10 km) a cyklotras (sobota 30 a 65 km).  Celostátní turistické akce se zúčastnilo celkem 1968 účastníků, z toho se v předstihu on-line přihláškami přihlásilo 722 turistů, kteří si zarezervovali různé služby a upomínkové předměty. Své trasy absolvovali i cyklisté a běžci. Zimního táboření na Kozákově se v rámci Puchýře  2018 zúčastnilo 28 turistů ve 22 stanech a 1 účastník dokonce strávil noc pod širákem. Na Puchýř přijeli také turisté ze Slovenska, Polska a Německa.  Akci organizovalo 82 pořadatelů.
V pátek a v neděli bylo pro turisty vypraveno 9 autobusů s průvodci na tématické zájezdy, kterých se zúčastnilo 405 účastníků. Cílem výletů byl Český ráj, Horní Pojizeří, Krkonoše, Jizerky a v neděli i zajímavosti v okolí Semil. Každý den byla organizovaná prohlídka města Semily s průvodcem, celkem se jí zúčastnilo přes 300 turistů.
Velkému zájmu se těšily přednášky a besedy na různá témata: „Český ráj známý a neznámý“ paní Bičíkové, „Povídání o vzniku turistiky na horách“ PaedDr. Luštince, „Turistika za kamennou krásou“ ing. Grégra  a  „Pojizeří a Český ráj to na pohled“ ing. Mocka. Velká část turistů si prohlédla Jubilejní výstavu ke 130. výročí KČT v prostorách Státního okresního archivu  v Semilech a kostel  Sboru Dr. Karla Farského.
V sobotu v kině Jitřenka probíhal celodenní cestovatelský filmový festival „Dech hor“, který nabídl tituly z cestovatelských a horolezeckých expedic a unikátní historické dokumenty.
Poslední puchýř byl vhodně doplněn i špičkovou kulturní nabídkou. Zaplněný sál Kulturního centra Golf v  Semilech přivítal v pátek Věru Martinovou s její country kapelou.  Vyvrcholením pak byla sobotní Puchýřovská zábava, v jejímž průběhu proběhlo slavnostní zakončení 47. ročníku akce Za posledním puchýřem 2018 a předání putovní štafety turistům z Olomouce, kteří budou příštími pořadateli této významné celostátní turistické akce.
Na závěr lze dodat to nejpodstatnější – akce se opravdu skvěle vydařila a turisté ze všech koutů naší republiky i ze zahraničí byli jejím průběhem nadšeni. Jejich častá poděkování byla skvělou odměnou pro nás, kteří jsme akci připravovali.
Ve fotogalerii na webových stránkách KČT Semily jsme zveřejnili momentky z průběhu akce. Další snímky můžete shlédnout na stránkách Posledního puchýře a na sociálních sítích.

KLUB ČESKÝCH TURISTŮ SEMILY

<< Zpět na výpis novinek


Novinky

 •   Druhou srpnovou sobotu jsme uspořádali již 37. ročník dálkového pochodu pro malé i velké Račí stezkou 2020. Vzhledem ke známým problémům s vývojem epidemiologické situace jsme byli velmi zvědavi, jak se tato skutečnost projeví při prezentaci účastníků.  Počasí nám…

  Více informací >>

 • 23.06.2020 | 15:20

  TUIRSTICKÝ ZÁZNAMNÍK

  Vážení turisté!Předkládáme Vám Turistický záznamník KČT Semily s členěním dle jednotlivých kategorií cílů. Záznamník si na našich stránkách můžete stáhnout a používat jej při Vašich výletech do přírody. Přejeme Vám příjemné cestování za poznáním Váš Klub českých turistů Semily  …

  Více informací >>

 • Město Semily přistoupilo k výstavbě nové lávky pro pěší přes řeku Jizeru spojující lokality Řeky - Kolonka a Bítouchov. Výstavba je součástí akce Greenway Jizera a navazující cyklostezku. Výstavba bude prováděna v termínech 1.6.2020 - 30.11.2020. V souvislosti s výstavbou…

  Více informací >>

 • Máme pro všechny prima zprávu!Od 12. května 2020 je zpřístupněna rozhledna na Kozákově! Otevírací doba pro veřejnost:Úterý - pátek  10 - 16 hodin, sobota a neděle 9 - 17 hodin. Příjďte pobejt, těšíme se na Vás Klub českých turistů Semily…

  Více informací >>

Zobrazit všechny novinky >>