OHLÉDNUTÍ ZA POHÁDKOVÝM LESEM 2021

OHLÉDNUTÍ ZA POHÁDKOVÝM LESEM 2021

Neděle, 20. červen, 2021

V sobotu 19.6.2021 jsme Vám i sobě připravili velkou radost - pořádali jsme Pochod pohádkovým lesem. Od rána bylo extrémní vedro a my chceme poděkovat nejen všem účastníkům, kteří dorazili, ale také i všem dobrovolníkům ze semilských škol a pořadatelům, kteří Vás provázeli v neprodyšných kostýmech na startu, v cíli i na kontrolách Pohádkového lesa.
Tématicky byl ročník věnován radostem a slastem, které nám dává ovoce. V tomto duchu se prezentovali i všichni pořadatelé, kteří oblékli příslušné kostýmy. Na startu akce jsme přivítali 218 dětí. Akce byla zahájena jako obvykle u sousoší Ivana Olbrachta a Antala Staška a účastníci postupně vycházeli na trasu pochodu. Celkem bylo osm stanovišť pro vyžití malých i velkých na kontrolách, z toho pět jich bylo v semilském lesoparku a tři na ostrově. Na stanovišti v Ďolíku byl milým překvapením pro malé i velké skvělý Čárykluk s asistentkami Winter a Summer. Ani letos nakonec nechyběla v Pohádkovém lese pohádka, v 11 hodin proběhlo představení s hádankou v podání Divadla Rolnička Liberec s názvem Barevná pohádka. V cíli účastníky zásoboval pohádkovými písničkami Martin Boreš, moderoval Standa Chatrč Chaloupka. Pro vyžití našich nejmenších nechyběl ani skákací hrad a trampolína. Vzhledem k počasí mnozí využili nabízejícímu se přirozenému osvěžení v Jizeře. Také moc děkujeme za osvěžující sponzorský dar v podobě nádherných jablíček.
Pohádkový les v Semilech byl součástí projektu ČESKY PĚŠKY. Jde o společný projekt České podnikatelské pojišťovny a Klubu českých turistů, který má za cíl rozpohybovat veřejnost a motivovat k pobytu v přírodě. V cíli byl stan, kde se účastníci mohli dozvědět více.

 

Poznámka: Na Ostrově si zapomněli Pamětní listy Elinka, Jůlinka a Jaromír Lenovi. Zavolejte   na mobil 722 793 091 (Iva Chaloupková), kdy se můžete domluvit na předání.
DŮLEŽITÉ: Prosíme všechny, kteří přinesli na Pohádkový les namalovaný obrázek veselého ovoce, ať obrázek s kontaktem (mobil) přinesou do Sportovního centra na recepci. Omlouváme se a vše napravíme po domluvě na 722 793 091.

Fotky z akce jsme již připravili a můžete je shlédnout v sekci Fotogalerie webových stránek KČT Semily. Těšíme se na další setkání s Vámi druhou srpnovou sobotu 14.8.2021 na startu pochodu Račí stezkou.

 

Váš Klub českých turistů Semily

<< Zpět na výpis novinek


Novinky

 • Dobrý den! Vážení pochodníci, z technických důvodů jsme museli provést změnu umístění startu a cíle letošního ročníku pochodu Račí stezkou, který se bude konat v sobotu 14. srpna 2021. Budeme vycházet ze Střediska volného času dětí a mládeže, Tyršova ulice…

  Více informací >>

 • V příloze předkládáme ke stažení propozice a plakát našeho pochodu Račí stezkou 2021 a těšíme se na Vás, že druhou srpnovou sobotu 14.8.2021 v hojném počtu zavítáte na start této akce pro malé i velké pochodníky. Klub českých turistů Semily…

  Více informací >>

 • V sobotu 19.6.2021 jsme Vám i sobě připravili velkou radost - pořádali jsme Pochod pohádkovým lesem. Od rána bylo extrémní vedro a my chceme poděkovat nejen všem účastníkům, kteří dorazili, ale také i všem dobrovolníkům ze semilských škol a pořadatelům,…

  Více informací >>

 • 11.06.2021 | 12:41

  RAČÍ STEZKOU 2021

  Už je tu zase léto a prázdniny a s nimi 38. ročník tradičního pochodu Račí stezkou, který pro Vás připravuje Klub českých turistů Semily. Naše trasy tentokrát směřujeme za poznáním přírodních krás Jizerských hor a Českého ráje. Připravujeme pro Vás kontroly,…

  Více informací >>

Zobrazit všechny novinky >>